AKO UCHRÁNIŤ DISKY PRED
ZLODEJMI?


Naším cieľom nie sú len kvalitné služby, ale aj ochrana a bezpečnosť našich zákazníkov. Hliníkové disky dávajú autám úplne iný rozmer, robia ich atraktívnymi ale bohužiaľ sa takto stávajú aj lákadlom pre zlodejov a práve kolesá sú tým najľahším cieľom. Podľa štatistík práve tieto typy krádeží sú na vzostupe aj keď prevláda názor, že disky sa až tak nekradnú. Takáto krádež vie pekne skomplikovať život tým, že zlodej často uloží auto priamo na zem a ničia sa tak aj brzdové kotúče, takže škoda sa výrazne zvyšuje.
Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, ALCAR Vám ponúka aj bezpečnostné systémy skrutiek a matíc AEZ SICUPLUS, AEZ SICUBLOC alebo AEZ SUCUSTAR, pomocou ktorých ochránite svoje disky pred krádežou.

Ako to funguje?
K sade bezpečnostných skrutiek a matíc obdržíte aj adaptér, zvaný aj "orech", pomocou ktorého namontujete "bezpečáky" na kolesá. Súčasťou balenia je aj bezpečnostných kód pre prípad straty alebo poškodenia adaptéru.

Ako správne vybrať?
Aj v "bezpečákoch" sú rozdiely v kvalite. Výrazne menej efektívne sú bezpečnostné skrutky z nižšej cenovej kategórie s jednoduchou drážkovanou hlavicou, ktorá sa už po niekoľkých použitiach zvykne opotrebiť. V prípade krádeže sa dá relatívne jednoducho uvoľniť pomocou univerzálneho nádstavca. Kvalitnejšie prevedenie sa líši v dizajne hlavice, ktorá obsahuje rotačný krúžok. Tento zabraňuje uvoľneniu pomocou univerzálneho kľúča pri krádeži. Profesionálne frézovaná hlavica s viacerými variantmi kódovania zaručuje vysokú bezpečnosť systému. Tým pádom nie je možné použiť iný nástroj ako je originálny adaptér.

Pri kúpe nových diskov sa neuspokojte s týmto, že ste si kúpili aj "bezpečáky", ale preverte si aj ich kvalitu! Tým, že ušetrite niekoľko EUR sa vystavujete riziku oveľa vyššej škody.
bez