AEZ KOVANÁ RADA
ROZDIEL je v prvotriednej kvalite

Tradičné a moderné často stoja blízko seba. Niekedy sú dokonca kombinované v jednom, neprekonateľnom produkte. AEZ svojou AEZ kovanou radou vstúpil do prémiovej triedy ľahkých zliatinových diskov.

AEZ Steam.forged je prvý AEZ kovaný disk s ECE schválením, ktoré ho robí absolútne vhodným pre vozidlá Tesla Motors modelovej rady S a X.

Kované zliatinové disky majú dlhú tradíciu. Automobilový priemysel započal prvé testy už začiatkom 30-tych rokoch 20. stor. Odvtedy sa už mnohé stalo...

 
  •  
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
 

reduKCIA NA maximum

 
Kované kolesá z ľahkých zliatín majú svoj pôvod v pretekoch a motoristických športoch. Ako dôvody môžeme uviesť vysokú stabilitu, veľmi nízku hmotnosť a v dôsledku toho dokonalú vhodnosť pre športového jazdca. To dáva kovanému kolesu výhodu oproti diskom z liatiny a napriek vyšším nákladom sa mnohí vlastníci automobilov nechajú presvedčiť, pretože kované koleso predstavuje neprekonateľné zdokonalenie. Individualizácia vozidla môže niekedy viesť k zdĺhavým postupom schvaľovania jednotlivých dielov. Nie je tomu tak v prípade nového AEZ Steam.forged s homologizáciou ECE.

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR
 

BEZSTAROSTNÉ ZDOKONALENIE


AEZ ponúka disk Steam.forged ako vybavenie v rozmeroch 8.5x21 a 9x21 pre model S a v rozmeroch 9x22 a 10x22 pre model X, výlučne pre elektrické vozidlá Tesla. Hmotnosť zohráva dôležitú úlohu pre športové vozidlá Tesla Motors. Preto je AEZ Forged.Series v prvom kroku orientovaná na tieto vozidlá, aby sa zabezpečil poctivý výkon.


UDRŽATEĽNÁ BUDÚCNOSŤ MOBILITY

Vývoj v posledných rokoch jasne ukázal, že je potrebné uskutočniť opatrenia v oblasti mobility. Vďaka vynikajúcim vlastnostiam materiálu zohrávajú kované disky medzi ostatnými opatreniami čoraz dôležitejšiu rolu v budúcich požiadavkách na automobilový sektor. 

aez forged series dotz dezent stahlrad konfigurator

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

AEZ FORGED SERIES DOTZ DEZENT STAHLRAD KONFIGURATOR

 

 
OPTIMALIZÁCIA MAXIMÁLNEJ HMOTNOSTI

Zdrojový materiál hliník 6061 T6 sa používa prevažne v ľahkých konštrukciách leteckého priemyslu a takisto ponúka najlepšie predpoklady pre kované kolesá. Nový disk AEZ Vám otvára nové možnosti, je to disk s elegantne vystuženými lúčmi, ktorý optimalizuje celkový výkon. Napriek 30% redukcii hmotnosti disk AEZ zvláda vysoké zaťaženie a súčasne zvyšuje rozsah.

To je možné pomocou sofistikovanej technológie kovania, ktorá dosahuje vyššiu pevnosť pri nižšej hrúbke materiálu v porovnaní s bežnými zliatinovými diskami. Z vizuálneho aj technického hľadiska AEZ robí ešte aj krok ďalej a vylepšuje disk z ľahkej zliatiny keramickým povrchom. Okrem toho dostane koleso extrémne tvrdý priehľadný akrylový náter na ochranu povrchu.

AEZ Steam.forged – fakty a čísla:

Rozmery:
8,5x21, 9,0x21, 9,0x22, 10,0x22 palcov
Povrchová úprava: keramicky leštený
Konštrukcia:
kovaný
Zaťaženie:
do 1030 kg
VTA: áno
ECE: Tesla Model S a Model X
TPMS:
100 % TPMS-FIT

aez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator wheels felgenaez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels 
aez dotz dezent stahlrad konfigurator felgen wheels