Pripravení na zimu?

príde skôr, ako sa nazdáte!

Pamätáte si mnemotechnickú pomôcku "Zimné pneumatiky od O do VN? Čo to znamená a aká je "adekvátna zimná výbava"? Na stránke 
http://www.readyforwinter.eu/ ALCAR ešte pred začiatkom obdobia výmeny pneumatík pre vás zhrnul dôležité body, aby ste boli pripravený na sychravú časť roka. 

Od O do VN
Od "októbra do Veľkej noci" je najjednoduchšia mnemotechnická pomôcka, ktorú by mal mať na pamäti každý majiteľ automobilu, pretože zimné pneumatiky sú povinné v mnohých európskych krajinách. Hoci výsledky testov celoročných pneumatík boli v posledných rokoch pozitívne, žiadna nebola schopná poraziť "skutočnú" zimnú pneumatiku. Disky a pneumatiky ako celok sú vaše jediné a nevyhnutné spojenie s cestou. Z tohto dôvodu sa nesmú robiť nijaké kompromisy pokiaľ ide o pneumatiky.

Výmena pneumatík znamená bezpečnosť
Keď teplota klesne pod +7°C alebo nižšie, odporúča sa jazdiť na zimných pneumatikách. Len zimné pneumatiky označené M+S, M.S. alebo M&S v kombinácii so symbolom "vločky" a minimálnou hĺbkou dezénu 3 mm sú zákonom povolené. Zimné pneumatiky sa od letných líšia dezénom a zložením gumenej zmesi. Zimné pneumatiky sú mäkšie, a preto pružnejšie pri nižších teplotách ako tvrdšie letné pneumatiky.

Wheelfred. Sympatická hlavná postava s chybičkami.
Wheelfred je priateľský, milý a zodpovedný vodič. Napriek tomu v jeho povedomí o bezpečnosti na ceste je ešte priestor na zlepšenie. Jednoznačne sa o tom presvedčíte pri sledovaní troch krátkych videí ALCAR jesennej kampane.
Ale, našťastie, Wheelfred je pripravený prijať kritiku.

Špecializovaní predajcovia v celej Európe ponúkajú 100-percentne schválené riešenia
Môžete sa opýtať skutočných špecialistov, ako plnia priania a riešia problémy: rýchlo, jednoducho a predovšetkým zrozumiteľne. Vedomosti, skúsenosti, povedomie o kvalite a nekomplikovaný a rýchly servis oddeľuje zrno od pliev. Viac ako 23 000 ALCAR špecializovaných dílerov naprieč celou Európou sú špecialisti na disky, pneumatiky a systémy na monitorovanie tlaku v pneumatikách (TPMS) - častokrát ich nájdete za rohom! Ale presvedčte sa sami - nakonfigurujte si vaše vozidlo a vyhľadajte špecializovaného dílera v
ALCAR 3D konfigurátore diskov.
readyforwinter news