šTýLOVý A ULTRAMODERNý – tAKý AKý BY MAL VOLKWAGEN BYť

Vw robí skvelú prácu. Iba jeden disk vie držať krok – aez strike.

Väčší, širší, silnejší
SUV ponuka Volkswagenu má dobrú pozíciu, ale prémiový kus je a ostáva Touareg. Vzhľadom k tomu, že tento cenový segment má rád, keď auto je široké, tak nový je tiež širší a dlhší ako jeho predchodca. To sa prejavuje v batožinovom priestore automobilu, ktorý teraz pojme až 1800 l pri zložených zadných sedadlách. Jediná vec, ktorú VW stratil je váha, ktorá sa zredukovala približne o 106 kg.

Cenný interiér
Touareg je skutočne luxusným vozidlom VW. Postrehnete to okamžite, keď vstúpite do auta. Dôstojná atmosféra bola vytvorená vďaka použitiu dreva, chrómu a hliníkových detailov. S výnimkou osvedčených ovládacích prvkov hlasitosti, "tlačidlá" zmizli z palubnej dosky, aby sa vytvoril priestor pre úplne nový infotainment systém "Innovision Cockpit".

Pod kapotou
Vstupným modelom je V6 turbo diesel s celkovým výkonom na všetky kolesá 286 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou, po ktorej nasleduje 3-litrový TDI s výkonom 230 konských síl a dízel V8 s objemom 4 litre a 421 koní. K dispozícii je aj 3-litrový benzínový pohon s 340 koňmi. Vzhľadom na to, že VW dbá o životné prostredie, Touareg bude tiež ako plug-in hybrid s 367 koňmi.

Len jeden môže držať krok
VW Touareg sľubuje silu a výkon. To si vyžaduje masívny disk. AEZ Strike 9x20 je dokonalou voľbou disku. Nie pre nič za nič sa nazýva “Strike”. Disk je vhodný pre vysoké zaťaženie, a preto je ideálnym sparring partnerom pre vozidlá SUV s vysokou hmotnosťou. S desiatimi úzkymi pármi lúčov, ktoré vedú až po okraj disku, poskytujú výrazný pohľad na silný vzhľad. Unikátny náter SR3 umožňuje disku byť veľa rokov štýlovým spoločníkom.

Dva zaručené výrobky, s ktorými ísť na cestu plnú štýlu, z ktorých každý je trieda sama o sebe – AEZ Strike a VW Touareg.

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (1) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (2)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (3) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (4)

VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (5) VW-Touareg-on-AEZ-Strike- (6)