JESEŇ JE OBDOBÍM ZMIEN
 
Zatiaľ čo listnaté stromy zhadzujú na jeseň listy, aby sa pripravili na zimnú sezónu, DOTZ odporúča presný opak - samozrejme pre vašu bezpečnosť. Je čas obuť zimné pneumatiky, pretože keď nasneží, bude už neskoro.

Letné pneumatiky výrazne zvyšujú riziko nehôd v zime
Aby sme sa vyhli predsudkom hneď na začiatku: nebezpečenstvo dopravnej nehody v zime nie je vyššie ako v lete. Existujú však jasné rozdiely v type nehôd. Strata kontroly nad vozidlom alebo nedobrzdenie sa vyskytujú omnoho častejšie v zimnom období. V rámci štúdie Gidas (German In-Depth Accident Study) výzkumníci zistili, že 94 percent všetkých nehôd sa stáva na zasnežených cestách. Väčšina nehôd je spôsobená nedostatočnou priľnavosťou pneumatík. Pre vašu vlastnú bezpečnosť a taktiež pre naplnenie zákonných požiadaviek sú zimné pneumatiky absolútnou nevyhnutnosťou!

Neoddeliteľné - pneumatiky a disky
Bez pneumatiky nie je možné namontovať žiaden disk a bez disku nie je možné namontovať pneumatiku. Táto neoddeliteľná symbióza však znamená aj to, že musia byť navzájom technicky kompatibilné. Aby ste sa v tejto "technickej džungli" vyznali, DOZT vám ponúka online konfigurátor. Každý vodič si môže rýchlo a ľahko nakonfigurovať 100 % vhodnú kombináciu diskov a pneumatík na jeho vozidlo vrátane informácií o vhodných TPMS snímačoch, ak sú na vozidlo potrebné, a vhodného bezpečnostného príslušenstva. Okrem toho k diskom DOTZ dostanete relevantné certifikáty TÜV.

Zelený palec
Pre jednoduchšiu orientáciu v zložitej téme sa používateľ môže v konfigurátore orientovať podľa filtra zeleného palca "ODPORÚČAME". Tento zelený palec "ODPORÚČAME" znamená, že daný výber je 100 % technicky otestovaný, nevyžadujú sa žiadne dodatočné úpravy na vozidle a perfektne sa na dané vozidlo hodí.

Štýlový aj v zime
Žiaden milovník áut nechce jazdiť na priemerne vyzerajúcich diskoch ani v zime. Zostavili sme pre vás vynikajúci výber pre nadchádzajúcu zimnú sezónu.

DOTZ Misano Grey
Konkávna konštrukcia je o dosiahnutí maximálnej hĺbky. Technické znalosti a zručnosti dovolili DOTZ dosiahnuť "maximálny výkon". VTA schválenia pre širokú škálu modelov vozidiel, ako napr. Audi A3 do A5, BMW 1 do BMW 5, nový Mercedes A-Class a klasické autá ako VW Golf ponúkajú automobilovým nadšencom množstvo príležitostí na tuning. Neustále posúva limity!
 
DOTZ Revvo black Edition
DOTZ vytvoril >>Revvo<<lúciu. Vďaka veľkému záujmu neskôr prišiel DOTZ Revvo aj v čisto čienej edícii. Či už pre BMW 1, 3 alebo 4 série, Audi A3, A4, A5, Golf GTI alebo Nippon-Racer – DOTZ Revvo “black edition” v matnom čiernom lakovaní dodáva štýl vašej zimnej jazde.

DOTZ CP5
Asymetria päťlúčového dizajnu DOT CP5 vytvára dynamiku, ktorá je ešte viac umocnená paralelnými rohmi lúčov. Disk s otvoreným, agresívnym a športovým dizajnom dokáže bodovať najmä v zime vďaka SR3 lakovaniu.

Ako vidíte, aspekt bezpečnosti a atraktívny dizajn sa vzájomne nevylučujú. Práve naopak!

Nezabudnite vymeniť disky a pneumatiky a bavte sa pri konfigurovaní vašich vysnívaných kolies.


DOTZ Wechselzeit 1DOTZ Wechselzeit 3DOTZ Wechselzeit 2
DOTZ