Hravo do budúcnosti: DEZENT AO sa stretáva s KIA EV6

Niet pochýb o tom, že postfosílna mobilita naberá na sile a pozýva do akcie nielen automobilový priemysel. DEZENT sa k trendu zaviazal  rôznymi spôsobmi. Na jednej strane tým, že technici riešia vyššie užitočné zaťaženie spôsobené batériou. A na druhej strane povzbudením dizajnérov DEZENT, aby experimentovali s novými dizajnovými nápadmi, ktoré budú mať aj vizuálny vplyv. Taktiež premýšlanie o novom spôsobe prechodu do budúcnosti, ktorý je udržateľný a šetrný k životnému prostrediu.

Futuristický dizajn a vysoké užitočné zaťaženie

S užitočným zaťažením 810 kg na disk je DEZENT AO dokonalým príkladom kolesa, ktoré ľahko zvládne všetky elektrické autá (BEV) a plug-in hybridy. Avšak vrcholom disku je jeho špeciálny vzhľad. Futuristický dizajn s prekvapivými, hravými detailmi oslavuje ekologický a štýlový spôsob života, vďaka čomu je optimálnym spoločníkom pre BEV, ako je KIA EV6.

Bild 1
800-voltová technológia v strednej triede: KIA EV6

Športovejší brat Hyundai Ioniq 5 je jednoznačne veľmi špeciálne auto, pretože sa spolieha na revolučnú 800-voltovú technológiu, ktorú používa napríklad aj Porsche vo svojom Taycane. Výhodou dvojitého napätia – bežne BEV fungujú na 400 V – je jednoznačne vysoký nabíjací výkon a v dôsledku toho krátky čas nabíjania. Nabíjací výkon 240 kW umožňuje EV6 nabiť batériu z desiatich na 80 percent za 18 minút.

Bild 2
Mladšia generácia odmieta benzínové a naftové autá

Zatiaľ čo starší vodiči áut sa často držia toho, čo vedia, neplatí to pre dnešných 18 až 39-ročných. Štúdia Deutsche Zukunftsinstitut hovorí, že zatiaľ čo autá so spaľovacím motorom sú odmietané, autá vo všeobecnosti nie. Viac ako 50 percent vyššie uvedenej vekovej skupiny vlastní aspoň jeden automobil, ktorý však musí umožňovať ekologický životný štýl, t. j. mladí kupujúci sa rozhodujú takmer výlučne pre BEV.

Bild 3
Dobrý dizajn – od hlavy po päty – je dôležitý aj pre elektrické autá

Čo sa nezmenilo: Mladí kupujúci venujú veľkú pozornosť aj dizajnu auta. Čerešničkou na torte, poznávacím znakom, môže byť špeciálny disk, akým je DEZENT AO dostupný v dizajnových variáciách tmavý a čierny. Vďaka svojmu špeciálnemu, veľmi výraznému Aero dizajnu sa nielen jeho trojrozmernosť stáva charakteristickou pre jeho dizajn. Prepracovaný dizajn DEZENT AO priťahuje pozornosť a zvýrazňuje dokonca aj nenápadne navrhnuté autá. DEZENT AO je k dispozícii vo veľkostiach 19 a 20 palcov a možno ho namontovať na mnohé modely áut bez registrácie vďaka montáži ECE. Na obrázkoch je KIA EV6 vybavená DEZENT AO v rozmere 8x20 palcov a pneumatikami vo veľkosti 245/45/20.

Veľkorysý priestor, jednoduché ovládanie a dynamické zrýchlenie: KIA EV6

KIA EV6 sa môže pochváliť rôznymi talentmi, napríklad športovým zrýchlením 229-koňového silného pohonu zadných kolies, ktorý dosahuje rýchlosť 100 km/h po 7,3 sekundách a maximálnu rýchlosť 185 km/h. So svojím veľkorysým priestorom ponúka EV6 cestujúcim a batožine dostatok miesta a presvedčí dobre koncipovaným a jednoduchým ovládaním. Zabudovaná je široká škála asistenčných a bezpečnostných systémov.

Ktorý dizajn DEZENT sa najlepšie hodí k vášmu autu? Zistíte to pár kliknutiami v 3D konfigurátore diskov DEZENT.