NOVINKY JAR 2022

  • Do nasledujúcej sezóny sme pre vás pripravili nové atraktívne dizajny značiek AEZ a DOTZ s viacerými farebnými prevedeniami 
  • Použitie na vozidlách je väčšinou možné bez zápisu do OEV vďaka ECE a ABE schváleniam
  • Dostupné už na Jar 2022 

 

ALCAR zaháji nadchádzajúcu sezónu Jar 2022 s atraktívnymi dizajnmi od značiek AEZ a DOTZ. Tri nové dizajny v šiestich farebných variantoch ponúkne automobilovým nadšencom širokú škálu možností ako skrášliť svoje vozidlo novými diskami. Možnosti použitia noviniek sú od strednej triedy až po luxusné  a offroudové modely vozidiel. Vďaka schváleniam ECE a ABE je možné väčšinu týchto diskov použiť bez potreby dodatočného zápisu do OEV.

                             

AEZ Atlanta Titan | AEZ Leichtmetallräder

AEZ Atlanta

Nové elegantno-dynamické viaclúčové dizajny s niečím extra

Nový dizajn od značky AEZ  Atlanta Titan - Leštená čelná plocha. Pre širokú škálu vozidiel je k dispozícii množstvo aplikácii bez potreby zápisov do TP vďaka ECE a ABE schváleniam. Od A pre Audi po V pre Volvo. Lesklý čierny viaclúč je dostupný od 17 do 20 palcov. Bez nutnej  registrácie sú dostupné najmä pre modely Audi A4 až Audi A8, BMW radu 5, BMW 6 GT, BMW radu 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 a V90 Cross Country, Tesla Model 3, ako aj pre mnohé modely Volkswagen a Škoda.

AEZ Atlanta Black- Leštená čelná plocha/Grafitové matovanie

Elegantno-dynamické viaclúčové disky. Kompaktná hranatá stredová oblasť v kombinácii s dynamickým, lineárnym dizajnom lúčov. Vo farebnej variácii titánovo leštená predná strana, nikdy nezostane bez povšimnutia. V rozmeroch 7,5x17″ až 9,5x20″, s rôznymi aplikáciami ABE a ECE, AEZ Atlanta Black pokrýva širokú škálu modelov áut strednej veľkosti vrátane rôznych hybridných a plne elektrických áut. Okrem toho zaťaženie až 780 kilogramov na disk ponúka množstvo vybavenia pre nový disk AEZ.

 

AEZ WHEELS

AEZ Porto

Nové dizajny krížových lúčov- rozdiel je v detailoch

Nový AEZ Porto dark- čierna/predná leštená plocha. Klasicky vyzerajúci hliníkový disk je určený výhradne pre autá so slávnou hviezdou. Je nenáročný a má jemnú, všednú eleganciu a nevtieravú športovosť, ktorú Mercedes len tak nepestuje od čias legendárneho Gullwingu. Vďaka svojmu autentickému dizajnu je AEZ Porto dark elegantným spoločníkom pre sedany, kombi, kabriolety a kupé tried C, E a S a roadstery SLK a SL. S päťcípou priamočiarou hviezdou na disku majstrovsky podčiarkuje súčasný dizajn zo Stuttgartu. Stred disku bol zámerne odľahčený, aby sa kládol osobitný dôraz na páry dvojitých lúčov.

 

Nový AEZ Porto black - variant s čiernym matným dizajnom, ktorý ponúka rôzne schválenia ABE a ECE pre množstvo modelov vozidiel. K dispozícii od 18 do 21 palcov. Okrem toho je v AEZ najvyššou prioritou E-mobilita, a preto je AEZ Porto black vhodný pre mnohé modely BEV, HEV, PHEV. AEZ Porto je vyrobené na mieru pre automobily strednej a vyššej strednej triedy, ako sú Audi A3, A4, BMW radu 5, BMW 6 GT, BMW radu 7, Land Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport, pričom ponúka aj bezplatnú registráciu príslušenstva ECE pre širokú škálu hybridných a elektrických automobilov, ako sú Jaguar E-Pace, Škoda Enyaq, Tesla Model S a VW ID4.

 

DOTZ WHEELS

DOTZ Tanaka

Konkávne krížové lúče s energetickým zatočením až do 21 palcov

Nový dizajn od značky DOTZ Tanaka dark- šedá leštená plocha. DOTZ opäť dáva najavo svoju prítomnosť uvedením DOTZ Tanaka, úplne nového dizajnu s krížovými lúčmi s mnohými asymetrickými prvkami. V rozmeroch 8x18″ až 10x21″ sa disk hodí prevažne na modely strednej a vyššej strednej triedy. Pokiaľ ide o kombinácie modelov kolies a automobilov, vývojový tím sa zameral na nemeckých najpredávanejších modelov od Audi A4 po Audi 6, BMW radu 3, 5, 6 a 8.

 

Nový DOTZ Tanaka black- matná čierna. Veľký- široký-konkávny-trojrozmerný výkon. Kombinácia športového, agresívneho Y-lúču a hranatá, hlboká stredová oblasť zaisťuje výraznú dynamiku v dizajne a vytvára výrazné akcenty v každom pohybe kolesa. Desať výrazne zapustených koncov lúčov vytvára dodatočný 3D efekt, ktorý vizuálne oddeľuje hviezdu disku od základu disku. Pozitívnou stránkou tohto odľahčenia je úspora hmotnosti vo všetkých rozmeroch.