Naprieč krajinou

Bild7

Disky nielen zlepšujú vzhľad auta, musia tiež zodpovedať technickým požiadavkám každého vozidla. To je obzvlášť dôležité pre terénne automobily, pretože okrem právnych predpisov, ktoré sú súčasťou postupu schvaľovania diskov, musia disky vydržať vysoké zaťaženie a obrovské vonkajšie nárazy. Preto zohráva dôležitú úlohu výber správneho materiálu. Hliník alebo oceľ - budete sa musieť rozhodnúť v závislosti od požiadavky príslušného druhu terénneho automobilu.

Pre off-roadové SUV určené pre bežný život v teréne ponúka DOTZ hliníkové disky, ktoré rovnako poskytujú aj vizuálne nápadné dizajny. Skutoční off-road fanúšikovia, ktorí uprednostňujú ťažký terén, sa príliš nestarajú o vzhľad - čo sa počíta je robustná a nosná konštrukcia. Tím výroby diskov DOTZ preskúmal rôzne požiadavky a vyvinul hliníkové aj oceľové kolesá, ktoré vyhovujú všetkým potrebám.

DOTZ MODULAR, DOTZ DAKAR a DOTZ PHARAO sú oceľové disky vyrábané so správnymi krytkami stredových otvorov, ktoré zabraňujú vnikaniu nečistôt do náboja kolesa.

DOTZ MODULAR

Oceľový disk striebornej farby v rozmeroch 7x16 palcov bolo vyvinuté výhradne pre VW Amarok a je možné ho namontovať bez dodatočných úprav na vozidle vďaka schváleniu ABE. Je pripravený čeliť akejkoľvek výzve.

DOTZ MODULAR BEADLOCK

Lesklý čierny oceľový disk DOTZ okrem pôsobivého vzhľadu prináša vojenskú technológiu. Disky v vzhľade Beadlock majú vysokú nosnosť, odolávajú vysokým krútiacim momentom a nízkym tlakom v pneumatikách.

DOTZ DAKAR

Oceľový disk striebornej farby sa ľahko čistí vďaka špeciálnemu povrchovému zvaru a svojimi klasickými kontúrami prispieva k dokonalému vonkajšiemu vzhľadu. Disk 4x4 vo veľkostiach 15 až 17 palcov a šírke ráfika až 8 palcov je nosným partnerom, ktorý je pripravený na každé dobrodružstvo.

DOTZ Dakar je k dispozícii aj vo verzii DARK a prichádza s jeho lesklým čiernym povrchom, najmä pre pick-upy, ako sú Mercedes triedy X, Nissan Navarra a Renault Alaskan.

DOTZ PHARAO

S týmto oceľovým diskom DOTZ sa môžete vrhnúť do čohokoľvek od vlhkého vzduchu v džungli až po horúci púštny piesok - zvládne každú výzvu. Nečistoty a piesok nezanechajú žiadne viditeľné stopy a dajú sa ľahko umyť vďaka špeciálnej povrchovej úprave. Pre modely Hyundai, Mitsubishi, Nissan a Ford je možné DOTZ PHARAO nahodiť a ísť, vďaka certifikátom ABE.

Hliníkové disky dokážu taktiež odniesť veľa – ako DOTZ CRUNCH dokazujú.

Masívny disk so šiestimi lúčmi je robustný a priťahuje pozornosť. Výrazný, lesklý čierny povrch s extra lešteným lemom a oblasťou náboja kolesa vytvárajú výnimočný vzhľad.

Vďaka päť a šesť dierovým prevedeniam je k dispozícii pre najbežnejšie terénne automobily.

Disk nebude jazdiť sám

Správny výber pneumatík je nevyhnutný pre postup v divočine. Najlepšie je nechať svoje každodenné pneumatiky na ceste, skutoční off-roaderi jazdia na terénnych pneumatiky, ktoré boli vyvinuté tak, aby vyhovovali rôznym požiadavkám.

Pre amatérskych off-roadérov sú cestné alebo terénne pneumatiky ideálne. Zaisťujú dobrú priľnavosť a pôsobia nízkym hlukom na nerovnej ceste, a to ako pri bežnej cestnej premávke, tak aj pri rýchlych únikoch z asfaltu. Ak sa zvýši zaťaženie a tlak, mali by ste sa rozhodnúť pre terénne pneumatiky. Poskytujú lepší profil dezénu a sú pevnejšie.

Ak radi jazdíte ďaleko od spevnených ciest, siahnite po pneumatikách do blata. Ponúkajú najvyššiu bezpečnosť proti prerazeniu pri ľahkom prechode cez blatistý alebo skalnatý terén. Na ceste sa snažia o hlasnú a drsnú jazdu, pričom priľnavosť tiež má všetko potrebné.

Preto Vám odporúčame pred nákupom pneumatiky skontrolovať svoje vlastné jazdné vlastnosti, aby ste sa mohli správne rozhodnúť.

Bild5

Bez ohľadu na to, ktorú pneumatiku si vyberiete, disky DOTZ sa perfektne hodia pre každú výzvu. Či už oceľový alebo hliníkový disk - oba sú optimálne chránené pred pieskom, blatom a kamienkami vďaka svojmu prvotriednemu laku DOTZ najvyššej kvality. Po použití v teréne je opláchnutie vozidla pomocou špongie a vysokotlakového čističa dosť dobré na to, aby ste mohli začať ďalšie dobrodružstvo v zrkadlovom prevedení.

Nezdá sa Vám, že by ste sa rozhodli, ktoré disky DOTZ sa najlepšie hodia k vášmu terénnemu autu? Prečo neprehliadate konfigurátor diskov DOTZ, nevyskúšate rôzny vzhľad a neporovnáte technické podrobnosti? V ponuke 4x4 diskov DOTZ nájdete ideálny disk podľa Vašich požiadaviek.