Silný partner a výrobca diskov

ALCAR SLOVAKIA, s. r. o. je súčasťou skupiny ALCAR. ALCAR SLOVAKIA je klientsky orientovaná obchodno-distribučná spoločnosť so sídlom v Trenčíne a venuje sa na slovenskom trhu predaju oceľových diskov značky ALCAR STAHLRAD a hliníkových diskov značiek AEZ, DOTZ DEZENT. Vo svojom sortimente má tiež oceľové disky pre nákladné vozidlá značky Hayes Lemmerz - Maxion Wheels.
Skupina ALCAR je medzinárodne aktívna skupina spoločností, ktorá má popredné postavenie na európskom trhu v sortimente automobilových diskov z ľahkých zliatin.
V súčasnosti svojim partnerom ponúka približne 2500 druhov oceľových a hliníkových diskov pre všetky obvyklé osobné, ľahké úžitkové a off-roadové automobily vrátane príslušenstva k diskom a doplnkového sortimentu.
Počas svojho pôsobenia si získala postavenie najväčšieho tuzemského dodávateľa a predajcu hliníkových a oceľových diskov na trhu s náhradnými dielmi. Podnikateľská stratégia celého holdingu sa upiera k moderným technológiám výroby a inovatívnym dizajnom. Súčasne je kladený veľký dôraz na služby poskytované spoločne s produktom, t. j. na prepracovaný logistický systém s dodávkou tovaru do 24 hodín od objednávky, predajnú aktivitu, technický servis partnerom, široký sortiment tovaru a v neposlednom rade marketingovú podporu produktov a svojich partnerov.
Holding má prostredníctvom svojich 29 dcérskych spoločností zastúpenie v 16 krajinách Európy a tiež vďaka tejto širokej sieti zastáva pozíciu lídra na trhu s náhradnými dielmi.