Alcar

TPMS pre osobné automobily

Nová generácia ALCAR Plug&Drive snímačov

Nový ALCAR Sensor Plug&Drive je predprogramovaný, a preto je pripravený na okamžité použitie. To šetrí čas dielňam a servisom od vykonávania dodatočného programovania. Len pomocou šiestich výrobkov tento typ senzora známy pod skratkou P&D ponúka 96 % pokrytie automobilov* na európskom trhu a nevyžaduje žiadne programovanie ani konfiguráciu. Mottom snímača Plug & Drive je: namontujte a jazdite. Snímač ALCAR P&D však zostáva vždy plne programovateľný a spolu so snímačom ALCAR Universal je v súčasnosti jedným z najrýchlejšie programovateľných snímačov na trhu.

*Vzťahuje sa na modely automobilov vyrobených od roku 2018

Plug & Drive Sensor

 

Všetky nové ALCAR snímače sa vyznačujú vylepšenou životnosťou batérie pomocou inteligentnej správy batérií a schválením maximálnej rýchlosti (Vmax) pre kovové modely až do 300 km/h. Nová generácia ALCAR snímačov zaručuje kvalitu OE. Testované a certifikované TÜV SÜD pri vysokých požiadavkách a v náročných podmienkach.

   

Väčšia flexibilita pre váš biznis

Nový “ALCAR Sensor Universal” ponúka maximálnu flexibilitu vďaka najvyššiemu pokrytiu vozidiel blízko 99 percent *. S približne 3 až 4 sekundami programovania je univerzálny snímač v súčasnosti najrýchlejším programovateľným snímačom na trhu. Ďalšou výhodou je, že programovanie sa môže vykonávať pomocou mnohých nezávislých TPMS zariadení. Univerzálny snímač je k dispozícii v štyroch rôznych typoch ventilov: strieborný kovový, čierny kovový, šedý kovový a čierny gumový. Univerzálny vo všetkých aspektoch!

*Vzťahuje sa na modely automobilov vyrobených od roku 2018

 

Všetky nové ALCAR snímače sa vyznačujú vylepšenou životnosťou batérie pomocou inteligentnej správy batérií a schválením maximálnej rýchlosti (Vmax) pre kovové modely až do 300 km/h. Nová generácia ALCAR snímačov zaručuje kvalitu OE. Testované a certifikované TÜV SÜD pri vysokých požiadavkách a v náročných podmienkach.

   
     

ALCAR SENZOR BLE PRE VŠETKY VOZIDLÁ TESLA

Nový ALCAR SENSOR BLE funguje na 100 % rovnako ako originálny snímač Tesla a nevyžaduje si žiadne programovanie. Rovnako ako v prípade snímača OE sa snímač načíta v priebehu prvých minút jazdy. Preto na aktiváciu snímačov nie je potrebné zariadenie TPMS na programovanie alebo opätovné naučenie. ALCAR SENSOR BLE pre TESLA je k dispozícii pod číslom výrobku S6A108 so strieborným ventilom, pod číslom výrobku S6A108B s čiernym ventilom a pod číslom výrobku S6A108G so sivým ventilom. 

ALCAR SENSOR BLE (Bluetooth technológia Low-Energy) komunikuje prostredníctvom Bluetooth s riadiacou elektronikou príslušného vozidla Tesla a môže sa používať pre všetky modely Tesla.

Cenovo výhodný OE náhradný snímač

Nový “ALCAR Sensor Single” je predprogramovaný OE-náhradný snímač. Úplne identický s OE snímačmi, 100 % spoľahlivý a pripravený na okamžité použitie, k dispozícii pre najčastejšie používané vozidlá v Európe. Alcar Sigle snímač predstavuje nákladovo efektívnu alternatívu pre všetkých. Montáže kolies a veľkoobchod sú hlavnými oblasťami použitia.

Všetky nové ALCAR snímače sa vyznačujú vylepšenou životnosťou batérie pomocou inteligentnej správy batérií a schválením maximálnej rýchlosti (Vmax) pre kovové modely až do 300 km/h. Nová generácia ALCAR snímačov zaručuje kvalitu OE. Testované a certifikované TÜV SÜD pri vysokých požiadavkách a v náročných podmienkach.

Rozsiahly sortiment OE snímačov

ALCAR dopĺňa svoj sortiment snímačov najbežnejšími a najdôležitejšími OE snímačmi. Vo webshope nájdete nájdete širokú škálu OE snímačov značiek Schrader, Continental/VDO, HUF/BH-Sens and Pacific.

Montáž snímačov video

Párovacia procedúra video

 

ALCAR TECH600

   
Spoločnosť ALCAR ponúka priemyselné riešenie na mieru: Okrem nových snímačov spoločnosť ALCAR zároveň vyvinula nový vysoko výkonný nástroj v spolupráci so spoločnosťou BARTEC, svetovým lídrom vo výrobe diagnostických nástrojov TPMS. Vďaka ALCAR TECH600 budú mať teraz dílerskí špecialisti k dispozícii komplexný diagnostický a programovací nástroj s mnohými doplnkami. Nový ALCAR TECH600 okrem iného obsahuje farebný displej, WIFI, Bluetooth OBDII, bezdrôtové nabíjanie a robustný ergonomický kryt. Vďaka vylepšenej navigácii, širokej ponuke jazykov menu, živým aktualizáciám cez WIFI, ako aj rozsiahlym možnostiam analýzy OBD nový nástroj uľahčuje každodennú dielenskú rutinu. K tomu sa pridáva automatické rozpoznávanie senzorov, multiprogramovanie, integrácia ERP, zahŕňa aj technológiu BLE-Technology na čítanie a diagnostiku senzorov pre všetky vozidlá TESLA s využitím BLE na prijímanie indikácie batérie a rozsiahlu databázu pre postupy opätovného učenia, ako aj trojročné licenčné obdobie. Jednorazový špeciálny upgrade ALCAR ponúka všetkým dielňam plné pokrytie hlavných výrobcov senzorov na celom svete.

Pripravený na multiprogramovanie

V spolupráci so spoločnosťou BARTEC, popredným svetovým lídrom v oblasti diagnostických zariadení TPMS, stanovuje ALCAR nové štandardy v riešeniach TPMS problematiky. Súčasné programovanie štyroch univerzálnych ALCAR snímačov pomocou diagnostiky ALCAR TECH600 robí proces programovania nielen rýchlejším, ale aj pohodlnejším a predovšetkým bezpečnejším pre všetkých zákazníkov ALCAR-u. Všetky najnovšie vylepšenia technických riešení ALCAR-u sú výsledkom technickej symbiózy a vždy sa zameriavajú na zlepšenie výkonu. Ako špecializovaná firma v automobilovom priemysle môžete využiť desaťročia znalostí, aby ste ušetrili čas a zarobili peniaze.

 

 

Balíková ponuka:

 

Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta ako získať vašu ponuku je navštíviť ALCAR Webshop.

Vývoj snímačov priniesol nasledovné zlepšenia:

  • Zvýšené pokrytie pre Plug & Drive and Universal snímače
  • Momentálne najrýchlejšie bezkontaktné programovanie snímačov na trhu Cu
  • Vyššia kompatibilita s nezávislými TPMS prístrojmi
  • Vyššia schválenie rýchlosti až do 300 km/h
  • TÜV schválenie!

Najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta ako získať vašu ponuku je navštíviť ALCAR Webshop.

ŠPECIÁLNA sezónna PONUKA!

Nový TECH600 balík je teraz dostupný za špeciálnu cenu v ALCAR Webshop

 Nový ALCAR TECH600 je vedúcim a najrýchlejším TPMS zariadením na trhu. V spolupráci so spoločnosťou BARTEC sme vyvinuli vysoko výkonné TPMS zariadenie. Váš denný biznis s týmto zariadením bude tak jednoduchý, ako je len možné. Automatická identifikácia snímačov, multi-programovanie 4 snímačov naraz, ERP integrácia a komplexná databáza párovacích procedúr ako aj 3-ročná perióda licencie.

 

ALCAR TECH350

TECH350 je profesionálny TPMS diagnostický a programovací prístroj od spoločnosti BARTEC, svetového lídra vo výrobe diagnostických TPMS prístrojov. Rozsiahla databáza vám umožňuje vykonávať práce spojené s TPMS na všetkých automobiloch a programovať všetky snímače ALCAR. Pomocou priloženého kábla OBD môžete párovať snímače a diagnostikovať chyby TPMS. V prístroji nájdete všetky požadované párovacie procedúry a katalógové čísla snímačov.

 

ALCAR VT57


Od roku 2014 urobilo mnoho zákazníkov spoločnosti ALCAR svoje prvé kroky v oblasti TPMS so zariadením ALCAR VT56. Veľký farebný displej a rozsiahla databáza dokázali zákazníkov presvedčiť. Na tomto základe bol teraz vyvinutý model VT57. Prvýkrát s používateľským rozhraním s dotykovým displejom, 100 % pokrytím diagnostiky snímačov OEM, vysokým pokrytím OBD, technológiou "Sync-ID" OBD a mnohým ďalším. Neustále aktualizácie senzorov Live a možnosť pripojenia Wi-Fi, ktoré zabezpečujú, že VT57 má k dispozícii najnovšie pokrytie. S prístrojom ALCAR VT57 môžete naprogramovať všetky snímače ALCAR a všetkých hlavných výrobcov snímačov.

 

Softvér a príslušenstvo

 

Aktualizácie 

Pomocou počítačového softvéru TPMSDesktop od spoločnosti BARTEC môžete aktualizovať svoje zariadenia ALCAR TECH600 alebo TECH300. Aktualizácie softvéru zahŕňajú napríklad nové modely automobilov, párovacie procedúry, rozšírené pokrytie OBD a nové programovacie kódy pre naše univerzálne snímače. TPMSDesktop vám navyše umožňuje vytvoriť rozhranie na prenos údajov do vášho systému riadenia zásob!

Pre zariadenie ALCAR VT56 poskytuje ATEQ  počítačový softvér webVT, prostredníctvom ktorého je vaše zariadenie VT56 vždy aktuálne.

Licencie

Uplynulo licenčné obdobie vášho TPMS zariadenia? Bez obáv! V ALCAR webshope nájdete možnosť rozšírenia licencie pre všetky zariadenia ALCAR TPMS. 

Upgrades

Pre naše nové TPMS zariadenie ALCAR TECH600 ponúkame unikátny upgrade, vďaka ktorému získate plné pokrytie programovania snímačov od hlavných výrobcov snímačov. Po zadaní upgrade kódu môžete programovať univerzálne snímače Schrader, HUF/BH-Sens a Alligator naviac okrem už existujúcich ALCAR snímačov (ALCAR Sensor + ALCAR by Schrader).

Náhradné diely k zariadeniam

Stratili alebo poškodili ste niečo omylom? U nás nájdete požadovaný náhradný diel pre vaše TPMS zariadenie. Nezáleží na tom, či ide o OBD kábel, Bluetooth OBD alebo nabíjacie zariadenie - máme v ponuke správnu náhradu pre vaše zariadenie od spoločnosti BARTEC alebo ATEQ.

 

 

ALCAR odporúča výmenu všetkých dôležitých komponentov TPMS ventilov pri každej výmene pneumatík, aby bola zaistená bezpečnosť a funkčnosť systému.

V ALCAR-e nájdete správne ventily pre všetky OE snímače od popredných výrobcov ako aj pre všetky bežné aftermarketové snímače. ALCAR TPMS konfigurátor vás navedie k správnemu ventilu alebo ho môžete jednoducho nájsť v našom zozname príslušenstva.

Zatiaľ čo snap-in (gumové) sa musia vymeniť celé, pri clamp-in (kovových) ventiloch by sa malo skontrolovať aspoň gumové tesnenie, prevlečná matica, telo ventilu a čapička ventilu a v prípade potreby by sa mali jednotlivé časti vymeniť.

Široká ponuka náhradných dielov od ALCAR-u obsahuje všetky diely od hlavných výrobcov snímačov. Navštívte ALCAR TPMS configurator vo Webshope, kde si môžete nájsť správny náhradný diel alebo si ho môžete jednoducho nájsť v našom zozname príslušenstva.

So sadou náradia od ALCAR-u máte k dispozícii všetko potrebné pre správnu montáž a nastavenie TPMS snímačov. Kalibrovaný momentový kľúč s potrebnými doplnkami, kľúč na ventilové vložky s krútiacim momentom alebo malý momentový kľúč T6 pre staršie modely snímačov. Sadu náradia s číslom položky SKA001 nájdete vo Webshope.

 

ALCAR TPMS konfigurátor je dokonalá podpora pre váš TPMS biznis. Konfigurátor prehľadne a podrobne zobrazuje informácie týkajúce sa snímačov. Zistíte akékoľvek číslo snímača, môžete si pozrieť párovacie procedúry a vytlačiť si ich, nájsť servisné sady a náhradné diely k ventilom. Štruktúrovaný, zrozumiteľný a vždy aktuálny –  ALCAR TPMS konfigurátor.

REGISTRUJTE SA V ALCAR WEBSHOPE HNEĎ TERAZ A VYSKÚŠAJTE NOVÝ KONFIGURÁTOR.

Video kompletný proces 

 

Video párovacia procedúra

         

Imidžové videá

         

TRI základné párovacie procedúry TPMS snímačov

Auto Learn – Automobil dokáže načítať nové ID automaticky. Vyžaduje sa iba jazda s vozidlom, aby sa snímače spárovali s vozidlom. V niektorých prípadoch (napr. BMW) je nevyhnutná aktivácia pomocou palubného počítača. Stále je dôležité vopred zistiť stav snímačov pomocou TPMS zariadenia.

Tip: Nechajte vozidlo uzamknuté na približne 20 minút, aby sa systém rekalibroval. Toto môže byť veľmi dôležité! Automobil nemusí nové snímače zaznamenať, ak došlo k výmene kolies príliš rýchlo. Párovacia procedúra môže trvať od 5 do 20 minút (v závislosti od modelu auta), počas ktorej odporúčame jazdiť minimálne rýchlosťou 20 km/h.

OBDII – TPMS zariadenie s OBD adaptérom je nevyhnutné na naprogramovanie nových ID snímačov do riadiacej jednotky auta. Nové ID môžu byť naprogramované bez jazdy na aute.

Tipy na riešenie problémov: nahrajte ID nových snímačov prostredníctvom OBD a prepnite zapaľovanie do polohy OFF a potom do polohy ON (motor vypnutý) a počkajte 5 minút. Medzitým znova načítajte snímače pomocou TPMS zariadenia. A potom jazdite s autom minimálne 10 minút.

Stationary – Použite TPMS zariadenie v párovacom móde. Nové ID môže byť do riadiacej jednotky uložené bez nutnosti jazdy autom. Spustite párovaciu procedúru v palubnom počítači a načítajte snímače TPMS zariadením.

Táto párovacia procedúra je bežná pri amerických modeloch, v Európe ju využíva napr. Opel (Chevrolet) alebo Ford.

Tip: Spustite párovaciu procedúru pomocou menu vo vozidle alebo, ak je to možné, súčasným stlačením tlačidla na zapnutie/vypnutie v párovacom móde. Predtým zatiahnite ručnú brzdu.

E-mail: predaj@alcar.sk

Telefón: 032/39 89 100

Webshop