Ako správne uskladniť kolesá po zime

Čo urobíme s kolesami po zime?

Kolesá je potrebné pred zimným uskladnením dôkladne umyť a očistiť od nečistôt. Zabránime tým pôsobeniu chemických látok na ochranný lak disku a prípadnú oxidáciu alebo ak sa jedná o oceľový disk vyhneme sa korózii. Taktiež je potrebná vizuálna kontrola, či nie je disk niekde mechanicky poškodený.

Ako uskladním disky, kolesá a aké sú možnosti uskladnenia?

Disky a pneumatiky by pri uskladnení nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Taktiež by nemali byť uskladnené vo vlhkom prostredí. Pre uskladnenie pneumatík je možné využiť platené služby pneuservisov (tkz. pneuhotel), V cene pneuhotela je nielen uloženie pneumatík ale aj správna starostlivosť ( vyčistenie kolies , impregnácia pneumatík , správne uloženie a vyváženie, kontrola či pneumatiky nemajú defekt). Taktiež je dôležité pri akej teplote sa kolesá uskladňujú. Ak klesne teplota pod 7 stupňov, alebo je vlhký sklad- neprispieva to k životnosti. V prípade ak sa rozhodnete pre svojpomocné uskladnenie je to všetko na vás. Určite je ale potrebné zrealizovať správne očistenie a uskladnenie aj v domácich podmienkach.

Načo si dať pozor?

Pri čistení a impregnácii vždy používajte iba chémiu na to určenú, predídete tým možnému poškodeniu laku pri diskoch. Použitú chémiu je potrebné dôkladne umyť čistou vodou a VYSUŠIŤ! 

Ako si vyčistiť disky po zime?

Starostlivosť o disky je veľmi podobná so starostlivosťou o lak karosérie auta. V priebehu prevádzky aj pred uskladnením je disky potrebné pravidelne umývať prípravkami na čistenie kolies. Tie zbavia disky usadených nečistôt ako je brzdový prach, asfalt, soľ. Disky je potrebné dôkladne umyť a nechať vyschnúť. Na povrch diskov je možné pred uskladnením naniesť ochranný vosk. Pri čistení hliníkových diskov je potrebné pri čistení zmontovať stredové krytky a vyčistiť tak priestor, ktorý je znečistený.  Viac informácii sa dozviete vo videu: 

 

Vyberte si ALCAR disky podľa Vášho vkusu

Ako by na mojom aute vyzerali konkrétne disky? Mám zvoliť skôr lesklý strieborný dizajn alebo matný čierny? Náš online konfigurátor diskov vám odpovie na všetky tieto otázky a poskytne realistický zážitok počas procesu vyhľadávania vášho obľúbeného disku ALCAR. Stovky modelov diskov môžu byť prakticky okamžite virtuálne nainštalované na vašom vozidle, a to vo vysokej 3D kvalite ALCAR 3D Konfigurátor