Zima, ideme na to!

Zima prichádza, pomaly, ale isto. Ako majiteľ auta je dobré, ak ste pripravený, čo sa týka vzhľadu aj technológie, napríklad s diskom, ktorý zúrivo odoláva všetkým útokom ľadu, snehu, štrku alebo cestnej soli. Rovnako ako AEZ Berlin black, ktorý vďaka SRC (Salt&Sun Resistant Coating) vytiahne hrôzu z chladného obdobia. AEZ Berlin, dostupný vo farebných variáciach lesklá čierna a leštená čelná plocha, je najnovším výtvorom spoločnosti AEZ a jeho dizajn v tvare hviezdy bol prispôsobený špeciálne pre automobily Mercedes.  Berlínska čierna sa stretáva s kráľom hot-hatchov, Mercedes-AMG A 45 S, ktorý má okrem všetkých ostatných všeobecných superlatívov niekoľko zaujímavých prvkov, najmä na zimu.

Najvýkonnejší štvorvalec na svete

Mercedes-AMG pri svojom uvedení na trh chválil A 45 S ako „supercar hatchback“, a to veľmi oprávnene. Počnúc motorom, ktorý ručne montuje jeden špecializovaný mechanik, ako je to v AMG bežnou praxou, a na prvý pokus o nový rekord: s výkonom 421 konských síl z objemu dvoch litrov je to momentálne najvýkonnejší sériovo vyrábaný štvorvalec.  Šprint z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy vysiela od hatchbacku silné posolstvo. Voliteľne je možná maximálna rýchlosť 270 km/h (v sérii 250 km/h), čo svedčí o tvrdení „supercar“, aspoň z hľadiska výkonu.

Športové a športový vzhľad

Na rozdiel od svojich „civilných“ súrodencov sa A 45 S nedrží späť, pokiaľ ide o vzhľad. Masívne vetracie otvory vpredu, štvortrubkový výfukový systém s priemerom 90 mm, excentrický strešný spojler, zadný difúzor a dominantné mohutné kupole kapoty nielenže zapôsobia, ale aj celkový sľubný vzhľad modelu A 45 S AMG vám vyrazí dych. Kombinácia s AEZ Berlin black v rozmere 9x19 palcov (ET52) s pneumatikami v rozmere 255/35 je bezproblémová. Dvadsať prepletených dvojitých lúčov s výrazne leštenou plochou disku upúta vašu pozornosť  na divoký vzhľad AMG. V skutočnosti sa im darí jemne zdôrazniť kormidlovne. Vodiči AMG sa nemusia obťažovať schvaľovaním, pretože vďaka ECE v rozmere 8,5 x 19 ET46 s pneumatikami 245/35 je to všetko o „Plug&Play“, čo platí pre mnoho iných modelov áut. V konfigurátore diskov AEZ nájdete ďalšie dizajny diskov, ktoré sú dokonale vhodné pre zimné použitie vďaka ich povrchovej úprave SRC.

Divoký pes na krátkom vodítku

Najmä v zime sofistikovaný sériový pohon všetkých kolies 4MATIC+ prenášajúci výkon v kombinácii s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou vytiahne z klobúka niekoľko trikov. Pri každodennom používaní poskytuje optimálnu trakciu na zasnežených cestách, zatiaľ čo na pretekárskom okruhu zvyšuje dynamiku jazdy pomocou vektorovania krútiaceho momentu inteligentnou distribúciou krútiaceho momentu nielen medzi nápravy, ale aj medzi dve zadné kolesá. A pre vysoko ambicióznych vodičov je tu režim drift, ktorý demonštruje, ako cool vyzerá AEZ Berlin black počas rýchlej rotácie, ktorá by sa mala vykonávať iba na uzavretej trati.