Alcar

Fyzika a jej limity 

Keď pod kapotou hučí 608 konských síl

Posledná časť videa DOTZ DD2.JZ 

Po oficiálnej svetovej premiére "beštie" na autosalóne 2018 v Essene šum okolo DD2.JZ mierne utíchol kvôli začínajúcej sezóne. Práve na začiatku jarnej sezóny, DOTZ predstavuje poslednú časť videa o extravagantnej vytuningovanej mašine.

Mesto duchov ožíva

Tam, kde kedysi pulzoval život hazardnými hrami, zábavou a tvrdými údermi sa v posledných desaťročiach vôbec nič nedeje. Consonno, mesto duchov v severnom Lombardsku, slúži ako jedinečné prostredie pre prezentáciu konských síl. Terajšie mesto duchov malo byť v minulosti talianskym Las Vegas. "Ak hľadáte výnimočné miesto, v Consonno vám okamžite naskočí husia koža." Takto popísal túto lokalitu Christian Haderer, projektový manažér DOTZ DD2.JZ.

Adrenalín a zrýchlený tep

Zvuk "beštie" tvoril srdce celého videa. Zvuk bol umocnený prázdnymi budovami, ktoré zvuk odrážajú späť s vibráciami, takže bola zaručená adekvátna zvuková scéna bez použitia špeciálnych efektov. Po stlačení plynového pedálu úroveň adrenalínu prudko stúpala - to správne miesto pre každého automobilového fanúšika.

Fyzika a jej limity

Jeden odvážlivec prijíma výzvu - Dominic Tiroch, ktorý bol v minulosti najmladším rakúskym pretekárom Formuly Masters a momentálne je driftovým a kaskadérskym vodičom tímu DOTZ. Odvážne manévrovanie má v krvi, a tak sa turistická atrakcia, ktorá upadla do hlbokého spánku, stala arénou pre odvážne drifty zahalené množstvom dymu.

Špeciálne upravené topánky pre beštiu

Keďže DOTZ je výrobca diskov, dve veci sa od neho dajú čakať automaticky. Po prvé dokonalý dizajn a po druhé 100 %-ne technicky schválené riešenia. Kombinácia týchto dvoch vecí má za následok perfektný koncept disku. Preto špeciálne pre projekt DD2.JZ sme vynaložili extra úsilie, aby sme našli optimálne riešenie. Špeciálne upravený motor aj karoséria si vyžadovali zásah odborníka Christiana Haderera aj v oblasti obutia, ktorý preň navrhol perfektný dizajn disku. Výsledkom jeho práce je DOTZ Misano koncept - kovaný konkávny trojdielny disk s maximálne zapustenou stredovou časťou, ktorý je prispôsobený vozidlu v každom ohľade.
Disk DOTZ Misano sa nám tak zapáčil, že sme si ho nechceli nechať iba pre seba, ale tento koncept sme prispôsobili na bežné použitie a predstavujeme disk DOTZ Misano grey v matnom grafitovom lakovaní a DOTZ Misano dark v matnom grafitovom lakovaní s leštenou čelnou plochou, ktoré majú schválenia na širokú škálu modelov vozidiel. Disky DOTZ Misano v štandardnej verzii sú už dostupné u každého dobre zásobeného predajcu.

Údaje a fakty: DOTZ Misano grey alebo Misano dark
Rozmery:

7.5x17, 8.0x18, 8.0x19, 8.5x19, 9.5x19, 8.5x20, 9.5x20 palcov

Lakovanie:

matné grafitové lakovanie alebo leštená čelná plocha/matné grafitové lakovanie 

Konštrukcia:

jednodielna, 5-otvorové prevedenie

Zaťaženie:

až do 740 kg

TPMS:

100% vhodné na montáž TPMS

Schválenie:

pre širokú škálu modelov vozidiel

Cena:

už od 157 €

Záráka:

3 roky