Elektrická raketa vyzdvihujúca Steam

Duo v skupine: Polestar 2 a AEZ Steam

Škandinávsky dizajn

Úplne elektrický Polestar 2 dokazuje, že niekoľko línií predstavuje kus cesty pri vytváraní veľmi výrazného dizajnu. Toto auto je zvonka aj zvnútra škandinávske, čo nie je náhoda. Koniec koncov, značku začínajúcich automobilov vlastní čiastočne Volvo a čiastočne Geely - materská spoločnosť švédskeho výrobcu. Naše kolesá z ľahkej zliatiny AEZ STEAM so svojimi čistými líniami dokonale zodpovedajú filozofii typicky severského dizajnu.

 

Bild1

V bezpečných rukách

Švédske gény sa prejavujú aj v oblasti bezpečnosti: 5 hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP má rovnaké ukážkové krátke brzdné dráhy pre Polestar 2. Pokiaľ ide o temperament, salón odhaľuje skôr stredomorskú povahu: špičkový model s pohonom všetkých kolies umožňuje až 300 kW (408 k) a krútiaci moment 660 Nm. Vďaka tomu sa môže pochváliť akceleráciou hodnou športového auta - z 0 na 100 km/h za 4,7 s. Vpredu poháňaná základná verzia má výkon 224 koní (165 kW), pričom model s dlhým dojazdom je o niečo silnejší pri výkone 231 koní (170 kW). Ten má podľa WLTP maximálny dojazd 542 km, a to vďaka batérii s výkonom 78 kWh.

Bild2

Prvé auto s natívnym Androidom

Pohon tu nie je jediným inovatívnym aspektom. Vkusne navrhnutému kokpitu dominuje kolmá 11,2-palcová obrazovka, ktorá zabalí poriadny úder. Koniec koncov, Polestar 2 je prvé auto, ktoré používa natívny automobilový operačný systém Android vrátane bezdrôtových aktualizácií. „Hej, Google, vezmi ma…“-bez ohľadu na to, kam pôjdete, vďaka množstvu zábavy z jazdy a štandardnému vysokovýkonnému audio systému sa každá cesta zmení na zábavnú cestu.

Bild3

Klasický moderný dizajn kolies z ľahkej zliatiny

Športovo-elegantný a úplne neregistrovaný disk z ľahkej zliatiny AEZ STEAM dokonale ladí s minimalistickým dizajnom Polestar 2. Tento dizajnový skvost „Made in Germany“ je k dispozícii v 19 alebo 20 palcoch. Aj keď je štandardná verzia disku v trendovom bronzovom prevedení a je leštená spredu, celošedý AEZ STEAM GRAPHITE je vhodnou alternatívou. Oba majú rovnakú geometrickú konštrukciu s 15 ostrými lúčmi. Vyrovnaná, proporcionálne odstupňovaná stredová oblasť upúta pozornosť v strede disku. Dizajnéri vylepšili stredovú oblasť tým, že umožnili päťnásobný dekoratívny vývrt, čím sa zvýšila vizuálna hĺbka kolesa v každom rozmere. Zdá sa, že koleso bolo špeciálne navrhnuté pre elektronické auto, pretože kombinácia AEZ STEAM a Polestar 2 sa zdá byť vyrobená z jedného kusu.

Bild4