SR3 Lakovanie: kvalita a inovácia

Ochrana a inovácia: SR3

S hliníkovými diskami AEZ, DOTZ, DEZENT, a DOTZ SURVIVAL bude vaše auto štýlové počas celého roka. Ale nie je to len o vzhľade. Je to tiež o vysoko kvalitnom nátere SR3, ktorý zaručí vašim diskom najlepšiu ochranu. Disky budú vyzerať stále dobre aj po vystavení sa snehu, dažďu či mrazu.

Zatiaľ čo hliník nekoroduje ako železo alebo oceľ, oxidácia čoskoro vedie k nevábnej sivej vrstve. Preto SR3 zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť disku voči cestnej soli, počasiu a iným škodlivým vplyvom.
Týmto spôsobom budú Vaše hliníkové disky vyzerať ako nové po celé roky aj napriek dlhým zimám, ľadu a snehu.

Inovácia a kvalita – 100% technicky schválené

SR3 – Skratka znamená “Salt Resistant - Soli odolný“ zatiaľ čo číslo 3 udáva proces nanášania trojvrstvového náteru – základná vrstva, lakovanie, konečný náter.  Základným náterom je vždy extrémne tvrdý práškový náter čiernej alebo svetlosivej farby, ktorý je nanášaný elektrostaticky a potom tvrdený 45 minút pri teplote 210 ° C.

Druhý náter sa aplikuje vo forme mokrého náteru, ktorý potrebuje ďalších 40 minút pri teplote 180° C. Ako priesvitné tesnenie a zároveň ako prvá línia obrany proti vplyvom okolia je nanášaný finálny náter vo forme priehľadného laku.

Tieto 3 vrstvy spoločne pripravia vaše hliníkové disky na celoročnú prevádzku. 

Špičková kvalita a odolnosť voči soli počas celej životnosti disku...

Ako dobre sú hliníkové disky chránené náterom SR3 sa testuje napríklad rozprašovaním soli na poškriabanom povrchu. Všetky farby sú predbežne testované na odolnosť voči korózii nezávislým externým laboratóriom v súlade s ECE-R124. Test pozostáva z 300 hodín trvajúceho pekla lietajúcich kamienkov, soli, kyseliny octovej a chloridu meďnatého.

Ako ďalší krok, aby sa skontrolovalo, či vrstvy pevne priľnú k povrchu, sa vykoná štandardný test priečneho rezu. Povrch je šesťkrát prerezaný a v pravom uhle na pôvodné rezy je vykonaných ďalších šesť rezov. Následne je povrch opakovane prejdený štetcom, aby sa overilo, či náter odoláva soli bez odlupovania. Aby sa zabezpečilo, že všetky disky danej série spĺňajú vysoké štandardy kvality náteru SR3 dosiahnuté pri týchto skúškach, každý jednotlivý výrobok sa vizuálne skontroluje a zmerajú sa vrstvy.

Vyberte si ALCAR disky podľa Vášho vkusu

Ako by na mojom aute vyzerali konkrétne disky? Mám zvoliť skôr lesklý strieborný dizajn alebo matný čierny? Náš online konfigurátor diskov vám odpovie na všetky tieto otázky a poskytne realistický zážitok počas procesu vyhľadávania vášho obľúbeného disku ALCAR. Stovky modelov diskov môžu byť prakticky okamžite virtuálne nainštalované na vašom vozidle, a to vo vysokej 3D kvalite ALCAR 3D Konfigurátor