Hliníkové disky vhodné na zimu: Fáma alebo skutočnosť?

 Hliníkové disky vhodné na zimu sú pre vodičov stále viac fáma než skutočnosť, a preto alu disky na zimu často krát nahradia obyčajnými plechovými diskami. Vydržia plechové disky viac ako hliníkové? V článku sa dozviete, či sú vhodnejšie plechové alebo hliníkové disky na zimu a ako sa o ne starať.

Hliníkové disky na zimu? 

Áno, vaše auto si aj v zime zaslúži vyzerať dobre. ALU disky aj v zime prinášajú ďalšie výhody. To, že kolesá robia auto je už desaťročia overená skutočnosť a dalo by sa povedať, že aj tie najlacnejšie zliatinové disky vyzerajú na aute lepšie než tie plechové. Ak ste trend cien v poslednej dobe veľmi nesledovali, rozdiel v cene medzi plechovými diskami a "elektrónmi" je oveľa menší ako kedysi.

Ako sa starať o disky v zime? 

Hliníkové disky sú počas zimy oveľa viac namáhané ako v lete. Okrem vplyvov počasia je asi najväčším problémom posypová soľ. Aby ste ochránili svoje elektróny a zbytočne ich počas zimy neničili je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. Chcete, aby aj v zime disky žiarili? Venujte sa im takmer po každej jazde a výsledok bude stáť určite zato! 

  • Po rýchlej jazde disky neumývajte, nechajte ich najskôr osušiť.
  • Zbaviť disky, kolesá ale aj celé auto nečistôt  a posypovej soli môžete efektívne vysokotlakovým čističom.
  • Na dôkladnejšie čistenie hliníkových diskov môžete použiť handričky z mikrovlákna, jemné špongie, rôzne štetce a špeciálne čistiace prostriedky.
  • Použite produkty na ochranu diskov na báze vosku alebo keramickú ochranu. Vďaka, ktorým sa vám disky pred každou cestou budú dokonale lesknúť. Pozor však na chemické prípravky, ktoré môžu pri každodennom používaní poškodiť povrchovú úpravu diskov. 
  • Používajte len prípravky, ktoré sú špeciálne určené na čistenie a leštenie hliníkových diskov, pretože ich zloženie nepoškodzuje povrchovú úpravu.

Prečo zvoliť hliníkové disky na zimu? 

Je potrebné hliníkové disky na zimu konzervovať a nahradiť ich tak oceľovými diskami? Fáma, ktorá už dávno neplatí! Drvivá väčšina predajcov už ponúka tak kvalitné disky, vďaka ochranným nástrekom a vrstvám laku. Disky značky AEZ, DOTZ a DEZENT sú vhodné na použitie v zime, ich odolnosť proti soli a štrku vyplýva z kvalitného ochranného nástreku a hrúbky laku na diskoch. Špeciálny kvalitný lak má optimálny kompromis medzi hrúbkou vrstvy a pružnosťou laku. Zaťaženiu diskov v zimnej prevádzke zodpovedá aj ich skúška. Alu disky sú testované najtvrdšou skúškou, a to pádovou skúškou. Na disky od Alcaru sa používajú nové technológie povrchovej ochrany s 3-násobným lakovaním, ktoré sú odolnejšie voči chemickým posypom, aj malému mechanickému poškodeniu. 

Je to o kráse alebo niečom inom? 

Samozrejme každé jedno auto si zaslúži vyzerať dobre nielen počas leta, ale aj v zime. Práve disky hrajú robia na aute dôležitú časť, ktorú si všimne každý na prvý pohľad. Naopak z oceľovými diskami neurobíte dojem ani s tým najdrahším auto. Nie je to však len o kráse! Majú totiž množstvo výhod. Akých?

  • Odolnosť:V porovnaní s oceľovými diskami, hliníkové disky sú odolné voči korózii. Majú tiež vyššiu odolnosť voči mechanickému opotrebeniu aj vďaka tomu, že alu disky sú vyrobené z jedného odliatku. 
  • Údržba: Pri hliníkových diskoch je údržba bez problémov. Nečistoty, nánosy snehu, hliny a ľadu, sa na vnútornej strane alu diskov neudržiavajú v takej miere ako na oceľových diskoch. Navyše, na ich vyčistenie postačí len silný prúd vody, alebo prostriedok na čistenie diskov. 
  • Nízka hmotnosť: Hliníkové disky sú omnoho ľahšie ako plechové disky. Vďaka tomu prispievajú k lepším jazdným vlastnostiam, a to napríklad k skráteniu brzdnej dráhy, či lepšiemu rozbiehaniu.

Hliník na každom aute nielenže vyzerá lepšie, ale dodá mu aj tu správnu  hodnotu. Preto sa my v Alcar Slovakia držíme motta: #DISKY ROBIA AUTO

V ponuke máme viacero cenovo dostupných homologizovaných diskov, overených a hlavne obľúbených  značiek AEZ, DOTZ, DEZENT s dizajnom vhodným na zimu. Vyskúšajte si náš 3D konfigurátor, ktorý vám priamo na vašom aute ukáže ako bude vyzerať s novými diskami.