Naozaj zriedkavý pohľad

BMW radu 8 Coupé v duete s AEZ Crest.

BMW svojou radou 8 Coupé predstavilo majstrovské dielo, vďaka ktorému zatajíte dych. A ešte viac, keď sa pozriete na cenu, ktorá začína na sume 100 000 EUR. Bohužiaľ, tento jedinečný kúsok pravdepodobne na uliciach neuvidíme veľmi často. 

Ak máte to šťastie sadnúť si za volant BMW radu 8 Coupé, budete ohromený  jeho štandardnou technológiou nazývanou „Live Cockpit Professional“.  Všetko vo vozidle je  individuálne nastaviteľné podľa potrieb vodiča. Vozidlo môžete ovládať prostredníctvom multifunkčného volantu, ale aj prostredníctvom hlasu a gest.

Zvuky motora a pocit pretekárskeho automobilu

Stlačením plynového pedála motora V8 sa z 0 na 100 km/h  dostanete za 3,7 sekundy a pri dodatočnom športovom režime tohto coupé je hukot motora počuť už z diaľky. BMW radu 8 Coupé sa dodáva s motorom V8 Biturbo s výkonom 530 koní alebo v oveľa úspornejšej dieselovej verzii. Pre tých, ktorí milujú exkluzivitu BMW vyrába limitovanú edíciu 400 kusov prvého vydania M850i xDrive.

Posledné úpravy

Aby bol celkový obraz dokonalý BMW radu 8 Coupé prichádza s ikonickým dizajnom AEZ, AEZ Crest s rozdielnou šírkou na nápravách v rozmeroch 8x20 a 9x20. Jeho jemný a kompaktný dizajn v kombinácii so zapusteným päťuholníkom v strede dodáva disku športovú eleganciu. Rovnako ako auto, jedinečný dizajn hliníkového disku vyčnieva z davu a sľubuje jedinečný vzhľad.